Kramponlupisagor -

BEŞİKTAŞ,ŞAMPİYONLAR LİGİ VE TRANSFER

SalihCakman
SalihCakman
  • 08.06.2016

Teknik direktör Şenol Güneş ile birlikte, sezona fırtına gibi giren, ara ara dalgalanmalar yaşayan ama sonunda oynadığı güzel futbol ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanıp, ipi en önde göğüsleyen Beşiktaş’ın düşler sahnesinde ne yapacağı büyük merak konusu.

 

 

Sezona baktığımızda, hücum olarak ligin en iyi ekibi olan Beşiktaş’ın, işin savunma kısmında çuvalladığını görebiliyoruz. Üstün hücum gücü sayesinde, bu denli kötü savunmaya rağmen şampiyon olan Beşiktaş, transfer döneminde savunmasını ve kalesini güçlendirecek takviyeler peşinde.

 

asdadasdsa

 

Yazının başında da dediğimiz gibi, konu düşler sahnesi, yani Şampiyonlar Ligi. Her futbolcunun hayalidir belki de Şampiyonlar Ligi’nde boy göstermek. Beşiktaş’ın elinde de bu turnuvada varını yoğunu ortaya koyup, değerini katlayıp, Avrupa devlerine transfer olmak isteyen oyuncular mevcut.

 

Uzun bir aranın ardından yeniden bu sahnede boy gösterecek olan Beşiktaş’ın “bence” ilk olarak yapması gereken iş, bütün yoğunluğu buraya vermemesi. Herkes çok heyecanlı, sonuçta Beşiktaş Şampiyonlar Ligi’nde sahneye çıkacak. Ama bence biraz ağır olmak lazım, önce devamlılığın sağlanması gerekiyor. Önümüzdeki sene de öncelikli hedefin, lig de şampiyonluk olması, büyük yoğunluğun buraya verilmesi lazım. Eğer şanslı bir kura çekersek, o zaman düşünürüz gruptan çıkma işlerini. Ama dediğim gibi, öncelikli hedefin lig ve üçüncü yıldız olması gerekiyor.

 

 

Önümüzdeki sezon da şampiyon olup, Şampiyonlar Ligi gruplarına direk katılarak, bu devamlılığı yakalamak şart, anca böyle başarı gelir Avrupa’da. Ama bunları yaparken de dikkat etmek lazım. Bak Galatasaray’a 4 sene üst üste gruplara kaldılar, çeyrek final oynadılar. Ama sonra ne oldu? Durumları ortada. Beşiktaş’ın yapması gereken iş belli, transfer politikasını sürdürmek. Gelecek paraları har vurup harman savururcasına harcamak değil de, her zamanki transfer stratejisini uygulamaya devam ederek başarı yakalamak. Bunu da rahatlıkla yapabilecek bir yapıya sahip artık Beşiktaş.

 

 

Hazır transfer demişken biraz da buraya girelim, geri beşlinin komple değişmesi lazım. Bunun için de çalışmalar devam ediyor, sağlam bir savunma hattı kurulduğu takdir de, zaten uçan bir hücum gücü ile Beşiktaş ligi çok rahat kopartacak seviyeye çıkabilir. Bunun yanında, sağlam savunma ve kaleci ile Avrupa’da da başarı gelebilir, tabii tekrar söylüyorum, ilk seneden buraya odaklanmamak lazım. Ancak Şampiyonlar Ligi grubundan üçüncü olarak Avrupa Ligi’ne düşersek işler değişir. O kupayı rahatlıkla alabilecek güce sahip Beşiktaş, güçlenmiş savunması ile bir numaralı favorisi olur Avrupa Ligi’nin. Zaten bu güzel takıma Avrupa başarısı yakışır.

 

 

Yazıyı toparlayalım, önümüzdeki sezon Beşiktaş’ın en önemli sezonu, ayakların yere sağlam basması gerekiyor. Şampiyon olduk diye uçmaya gerek yok, devamlılığı sağlamak şart. Beşiktaş yönetiminin, her zaman izlediği transfer politikasını sürdürmesi lazım. Temkinli ve sakin olunması, önce ligin düşünülmesi gerekiyor. Şampiyonlar Ligi’ne katılma devamlılığını yakalamak lazım. Kendimizi orada kabul ettirerek başarıyı kovalamak lazım. Her şey hemen olmaz, büyük başarılar için, büyük emek ve büyük bir sabır lazım. Bizim de sabırlı olmamız gerekiyor. Bu süreçte ayaklar yere sağlam basarsa, Beşiktaş’ı daha güzel günler, daha büyük başarılar bekliyor.

 

xdd

 

Yazının sonunda Beşiktaş için gönlümden geçen grup tahminimi yapayım;

1-PSG

2-B.Leverkusen

3-Basel

4-BEŞİKTAŞ

 

 

 

 

Kenan Can Uzun

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Ankara Web Tasarım