Kramponlupisagor -

Trabzonspor’un Yarınları

SalihCakman
SalihCakman
  • 08.06.2016

Tarihinin en kötü sezonunu geçiren bir takım. Kötü yönetilmiş, yanlış transferler yapılmış, sürekli teknik direktör ve oyuncu  değişimleri yapılmış haliyle bu kadar olumsuzlukların ardından sonuç; toplanan 40 puan ile 12.lik.

Bunlar yetmiyormuş gibi UEFA finanlsal fair play sebebiyle ceza alması an meselesiydi.

 

Yani, önümüzdeki senelerde kazanılmış bir Avrupa kupasına katılma hakkını da yukarıda saydığım nedenler bu başarıyı çöpe attıracaktı.

Neyseki ceza gelmedi,ileriki aylarda UEFA’ya verilen sözler yerine getirildiği takdirde cezadan yırttık diyebiliriz.

 

UEFA ile yapılan toplatının ardından yöneticilerden gelen bilgiler, hiç iç açıcı değildi, hatta cezaya kesin gözüyle bakılıyordu. Ceza almamamız büyük bir başarıdır.

 

Şuan ki yönetim son derece aklı selim davranıyor, attığı adımlardan emin şekilde ilerliyorlar ne yapılması gerektiğini biliyor ve uyguluyorlar. Şu anda görünen tablo bu şekilde, uzun vadeye yayılırsa başarıda otomatikman gelecektir. Transferde önce, elimizdekileri göndermek zorundayız, yabancılar başta olmak üzere katkı vermeyen yerlilerden de takım arınmalı.

 

Muharrem Usta Divan Kurulu Toplantısı konuşmasının bir kısmında ‘’Telefonlar geliyor şu isme dokunma diyorlar’’ demişti. Yani bir oyuncuyu göndermek istiyoruz oyuncunun bağlantıları araya giriyor engellemeye çalışıyor diyor. Bu ne yazık ki Trabzonspor’un hastalığından bir tanesidir.

 

Trabzon doğumlu oyuncular zor gönderiliyor. Muharrem Usta konuşmanın devamında ‘’Artık hatır gönül işleri bitti, Trabzonspor’un menfaatleri için ne gerekiyorsa onu yapacağız’’ dedi umarım teoride kalmaz.

 

 

Başkanın konuşmalarından açıklandığı üzere bu sezon mütevazi bir kadro kurulacak. Kadrodaki bir çok oyuncu ile yollar ayrılacak, transferler yüksek maliyetli olmayacak. 2017-2018 sezonu kadrosunun iskeleti oluşturulacak. Muharrem Usta ve yönetimini sıkıntılı ve zor bir süreç bekliyor, tam anlamıyla ateşten gömlek giydiler. Destek olup yüklerini hafifletmek mecburiyetindeyiz beklenen başarı gelecektir.

 

 

Son olarakta; Trabzonspor 1967 senesinde kurulmasına rağmen   ( FB, BJK, GS’ den 60 sene sonra) 16 senede 6 lig şampiyonluğu ve 3 Türkiye Kupasını müzesine götürmeyi başarmış ve Avrupa’da dünya devlerine diz çöktürmüş bir camia bu günleri atlatacağından kimsenin şüphesi olmasın.

 

 

Hasan Burak ÖZCAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Ankara Web Tasarım