17 Haziran 2016

EKPE UDOH BİLMECESİ

EKPE UDOH BİLMECESİ

Ekpe Udoh,bir yıl gibi kısa bir zaman içerisinde Fenerbahçeli basketbol severlerin sevgilisi oldu.Sene başında transfer olduktan sonra,hakkında endişelerin çok fazla olması Ekpe’nin çok büyük bir handikapıydı.Ama Ekpe Udoh,inanılmaz bir performans göstererek sarı-lacivertlilerin adeta sevgilisi olup çıktı.

Ama,form yakalayan klasman üstü her Avrupa basketçisine olduğu gibi,NBA Ekpe’ye kancayı takıp Amerika’ya getirmek istiyor.Bazı maçlara Ekpe’yi izlemek için görevli göndermeleri,Ekpe’nin sezon sonu taraftarı hop oturup hop kaldıran tweetleri…

Ekpe Udoh,sezon bitimine yakın 2 Haziran’da “Ne sene ama” anlamına gelen tweeti attı ve Fenerbahçeli taraftarları korkuttu.

ekpeudoh1

Taraftarlar,bu tweete cevapsız kalmadı ve #Staywithus yani #Bizimlekal anlamında bir hashtag oluşturup,Amerikalı pivota duygularını ifade ettiler.Ekpe Udoh,gelen yüzlerce tweete cevapsız kalmadı ve “Mesaj Alınmıştır” anlamına gelen bir tweet attı.

 

ekpe2

 

Bir maç çıkışı,küçük bir Fenerbahçeli taraftarın “Ekpe Udoh !! Lütfen beni terketme,bizimle kal.Seni seviyoruz !! ” anlamına gelen ingilizce bir not vermesi,Ekpe Udoh’un çok hoşuna gitti ve bunu resmi twitter sayfasından yayınladı.Bu twetten sonra Fenerbahçe taraftarları az da olsa rahat bir nefes aldı.

 

ekpe4

 

Anadolu Efes karşısındaki seriyi kazanıp şampiyon olduktan sonra,Ekpe Udoh kupalı bir emoji tweeti atarak ve şampiyonluk sonrası özel röportajda “Hiç kimse bana Fenerbahçe taraftarı gibi tezahürat yapmayacak,benim için çok özeller” demecini vermesi,ayrılmak istemediğinin bir belirtisi olarak görüldü.

ekpe5

 

 

Son 2 tweeti ise,aslında hiçbir anlama gelmeyen lakin Fenerbahçe taraftarlarının stres yapmasına yeticek kadar enteresan tweetlerdi.Ekpe’nin şampiyonluk sonrası tatilini Amerika’da geçirmesi,yani bir nevi memleketine gitmesi kadar normal bir şey olmasa gerek,ama 1,1.5 aydır NBA’in takımlarının incelemesine tutulan Ekpe Udoh’un,şampiyonluk maçında sanki son maçıymış gibi tüm takım arkadaşlarına sarılması,özel olarak tüm taraftarı adeta bir veda olarak alkışlaması ve bu tweetleri,Fenerbahçe taraftarını germeye yetti.

 

metrobasin6_46884_5622227

 

Ne olacağı bilinmez ama Ekpe’nin gitmek istemediği röportajlarında ve hareketlerinden belli oluyor.Ama,adeta rekor üstüne rekor kıran NBA’in maaş sistemi ve NBA’in basket olarak en yüksek platform olması,basketçileri karar verirken zorluyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ