25 Haziran 2016

MAÇ ÖNÜ ANALİZ : ALMANYA – SLOVAKYA

MAÇ ÖNÜ ANALİZ : ALMANYA – SLOVAKYA

Golsüz geçen,çoğu takımın kötü top oynadığı,milli takımımızın elendiği EURO2016’da TOP16 zamanı.Her turnuvada süpriz takımlar olcağı gibi,bazı takımlar süprize fırsat vermeden silip süpürüyor.Son dünya kupası şampiyonu Almanya ile en iyi üçüncülerden biri,Slovakya karşılaşıyor.

 

 

 

 

Almanya,C grubunun tartışmasız favori takımıydı ve beklenileni verip gruptan birinci olarak çıktı.Almanya bu turnuvadaki en “bilinçli” oynayan takım.Çok iyi oynadıkları söylenemez ama belli bir taktik bilincinde oldukları kesin.Almanya için bu oynadığı 3 grup maçını,taktik deneme ve ısınma maçı olarak değerlendirebiliriz.

 

Maçlarda çok fazla etkin olamayan Almanya,maç sonuna kadar bir türlü işi bitirmeyi başardı ve kendini birinciliğe attı.Oynadığı ikinci maç olan Polonya maçı,Almanya takımının turnuvadaki en kötü maçıydı ve Polonya’nın bu maçı kazanamaması tam anlamıyla sadece basiretsizlikti.

 

Kendine gelen ve toparlanan Almanya,Ukrayna’yı 2-0 gibi net bir skor ve net bir oyunla geçti ve hem Ukraynayı evine puansız gönderdi,hemde kendini liderlik koltuğuna attı.

 

 

german

 

Slovakya ise,B grubunu üçüncü bitirip,en iyi üçüncüler kontenjanından turnuvaya devam eden takımlardan biri.Oynadıkları vasat üstü oyundan ve sadece turnuvanın en kötü takımı Rusya’yı yenip ve etkisiz İngiltere’den 1 puan  kapan Slovakya,en kötü en iyi üçüncülerden biri.

 

Galler karşısında oynadığı top,vasat bir görüntüdeydi ve açıkçası,kendileri bile kendilerini en iyi üçüncü sıralamasına koymazlardı.

 

Slovakya’nın grup maçlarında ilk yarıda maçı  kim üstünlükle bitirdiyse,maçın sonucuda o takımın üstünlüğüyle bitmiş.Enteresan bir istatistik.Rusya galibiyeti,Slovakya için tarihi bir galibiyet. Slovakya, tarihinde ilk kez katıldığı Avrupa Şampiyonası’ndaki ilk galibiyetini aldı.

 

 

 

 

slovakya

 

 

 

Slovakya,karşılaşabileceği en zorlu rakiplerden biriyle eşleşti ve kazanması imkansıza yakın.Turnuvaya ilk kez katılan Slovakya için,bir üst tura çıkmak bile bir başarı olsa da,Almanları final ve kupadan başka hiçbir şey başarılı kılmaz.Turnuvadaki hedefini çoktan gerçekleştirmiş bir takımla,turnuvadaki hedefi için sadece 1 adım atmış bir takım oynuyor.Almanya’nın çok baskın bir top oynamasa da,çok fazla zorlanmadan bir galibiyet almasını bekliyorum.

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ