Kramponlupisagor -

Ahmet Ercanlar ile Gündemi Değerlendirdik

Ahmet Ercanlar ile Gündemi Değerlendirdik
  • 21.07.2016

Konuk : Ahmet Ercanlar – Hürriyet Gazetesi Fenerbahçe muhabiri 

Röportaj : Batuhan Ulusoy

 

 

 

 

 

 

 

Şuan sıcak gündemimiz A Milli Takımımızın çok kötü bir turnuva geçirmesi ve bu performansa dayalı olarak haklı yapılan eleştiriler. Ahmet Bey siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

Eleştiriler hep karından yapılıyor. Gerçek eleştiri görmedim. Sadece bir profesör çıktı karnından konuşmadan bir şeyler söyledi. Onu da linç ettiler. Türkiye’de dokunulmazlar var. Bu insanları eleştirmek yasak. Bu dokunulmuzlukları, bu zırhları yıkmalıyız. Medya istediği kadar gizlesin ve yok görsün. Artık sosyal medya var. Orada hiç bir şey gizlenemiyor. Milli takım başarız. Çünkü en büyük primi bizim takım aldı, turnuvanın en pahalı teknik adamlarından biri bizdeydi. Ama tur atlayamayan 6 takımdan biri olduk.

Bu tepkiler sonucunda futbolcular birleşip kaptanlarına destek mesajı verdiler. Siz bu mesajları samimi buluyor musunuz?

Hayır. Hiç samimi değil. Milli takım oyuncuları birbirini yiyitor. Sosyal medyada destek mesajları yazıyorlar sonra. Kimi kandırıyorsunuz?

 

 

Önceki zamanlarda yaşanılan olaylarda aynı tepkilerin verilmemesini nasıl yorumluyorsunuz?

Volkan’a destek verilmedi. Bundan bahsediyorsunuz. Aynı iki yüzlülüğü medya da sergiledi. Volkan’a yapılanları affetmek mümkün değil. Arda’ya verilen tepki spontone gelişmişti. Oysa Volkan’a bir taraftar grubu maç öncesi organize bir şekilde küfür etti. Hangisi daha ağır?

 

 

Sizce Milli Takım’da yaşanması gereken değişiklik teknik kadroda mı yoksa kadro içerisinde mi olmalı? Nedeni nedir?

Milli takımın zihniyeti değişmeli. Adam takımında sakat diye oynamıyor. Sonra bir bakıyorsun o sakat adam milli maçta oynuyor.. Çiftlik gibi. Takımlarından daha yüksek milli takım primi alan futbolcular var. Böyle saçmalık mı olur?

 

 

Son zamanlarda yüksek seslerle konuşulan prim meselesi sizi rahatsız etti mi?

Evet. Ama bu haberlerin sızdırılma şekli beni daha çok rahatsız etti. 2 maç kaybedildikten sonra bu haberler servis edildi. Demek ki hedef futbolcular olsun istendi.

Menajerlerin Milli Takım’ın bu kadar içinde olması bu işlerin ülkemizde çok yanlış yönetildiğini göstermiyor mu?

Menajer rezaleti artık konuşulmalı. Milli takımda belirli menajerlerin oyuncuları oynuyor. Hatta bazı oyuncular milli takımda menajer değiştiriyor. Bu çok büyük bir sıkıntı. Milli takım kamp merkezi panayır yeri gibi…

Olayın birebir içinde olduğunuz Gökhan Gönül meselesini çoğu sosyal medya hesaplarında sizi kaynak göstererek bizlere yansıtıldı. Sizce Gökhan Gönül meselesinin sır perdesi nedir?

Sır perdesi bence Gökhan’ın mecburiyetleriydi. Geri dönmek istedi ve dönemedi. Neden dönemedi? Birileri dönmemesi için zorladı mı? Bunun yanıtlarını zaman içinde göreceğiz. Belli ki önceden imzalanan bir sözleşme var. Gökhan çocuklarımın üzerine yemin ederim ki sözleşme yapmadım demişti bir konuşmamızda. Ama dönmek isteyip dönememesi sanki bir sözleşme olduğu izlenimi yarattı.

 

Gece 3’te Arda Turan ile birlikte Menajeriyle görüştüğü bilgisi ne kadar doğru? Milli Takım’ın çok önemli maçlara çıktığı bir dönemde bu durumu profesyonelliğe yakıştırıyor musunuz?

Yakıştıramıyorum. Bu konuda bildiklerim bende kalsın. Telefonumda gece 3’te olan cevapsız çağrıları göstersem zaten durum anlaşılır.

Sevilen bir Fenerbahçe muhabiri olarak takipçilerimize bu sene nasıl bir Fenerbahçe izleyecekleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

Geçen yıldan daha iyi bir takım bekliyorum. FFP biraz da zorunlu olarak kulübü nokta atışlarına yöneltti. Geçen yıl panayır görüntüsü vardı. Bu yıl çok daha iyi bir takım bekliyorum.

Transfer dönemi o kadar yoğun geçmeyecek diye konuşulduğu halde hali hazırda Ben Arfa, Van der Wiel, Montoya, Arbeloave Lukaku gibi isimler konuşuluyor. Fenerbahçe’de transfer görüşmeleri nasıl devam ediyor?

Benim bildiğim van der Wiel ve Neustadter bitti. Bir sol bek ve bir 10 numara da geliyor. Hakim Ziyech ismini söyleyebilirim.

 

 

 

 

Bu keyifli röportaj için teşekkür ederiz. Spor medyasının yoğun olduğu bir dönemde bizi kırmayıp zaman ayırdığınız için kramponlupisagor.com ( @Kramponlupisago ) ailesi olarak çok teşekkür ederiz.

Etiketler: /


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Ankara Web Tasarım