Kramponlupisagor -

Spor Severler Ekran Başına III

Spor Severler Ekran Başına III
  • 08.09.2017

Rush

 

Yıl:2013

Konu: Formula 1

Nedir Ne değildir? Formula 1’in efsane yarışçılarından Avusturyalı Niki Lauda ve İngiliz rakibi James Hunt arasındaki ‘’hırs’’ dolu rekabetlerinin gerçek hikayeden neredeyse birebir aktarılarak hazırlanmış bir film.Formula 1 severlerin izlemediyse kesinlikle izlemesi gereken bir film.

 

 

 

 

The Greater

 

 

Yıl: 2016

Konu:Amerikan Futbolu / True Story

Nedir Ne değildir? Yine Amerikan futbolu tarihinden harika bir azim ve başarı öneği ile karşınızdayız.Son dönem spor filmlerinden biri olan bu filmde sporda istikrarın,azmin ve hedefe ilerlemenin ne demek olduğunu tekrar anlayacaksınız.

 

 

 

 

 

Will

 

Yıl:2011

Konu:Futbol /Dram

Nedir Ne değildir? Esasında olay yeri bizim için tanıdık ama yaratılan hikaye oldukça duygusal ve hayatın içinden.Kimsesiz kalmış bir çocuğun 2005 yılında taraftarı olduğu Liverpool’un Şampiyonlar Ligi finaline, İstanbul’a geliş hikayesini anlatır.

 

 

 

 

Maradona by Custurica

 

Yıl:2008

Konu:Futbol / Biyografi

Nedir Ne değildir? Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi belkide çok çok daha iyi olabilecekken hayatını yanlış yollara yöneltmiş Diego Armando Maradona’nın ünlü yönetmen Emir Custurica tarafından belgesel haline getirilmiş hayat hikayesi. Maradona tüm içtenliği ile yorum yaptığı hayatının en önemli anlarına yolculuk edip ‘bu adam neymiş ya’ diye hayıflanacağınız bu eser spor filmleri listenizin daimi Top 5’in de yer alacak.Filmin sonunda ki şarkı uzun süre dilinize pelesenk olacak.

 

 

 

Victor: The Victor Davis Story

 

Yıl:2008

Konu:Yüzme / True Story

Nedir Ne değildir? Kanadalı Olimpik yüzücü Victor Davis’in dramatik hayatının belgeseli özellikle yüzme sporuna gönül vermiş sporcular ve aileleri için izlenesi güzel bir spor filmi. Görüntü kalitesi biraz izlenmeyi zor kılsa da konu itibari ile sizi içine çekecektir.

 

 

 

 

We Are Marshall

 

Yıl:2006

Konu:Amerikan Futbolu / True Story

Nedir Ne değildir? İzlediğimde takım sporlarını neden bu kadar sevdiğimi bir kez daha anladığım tekrar tekrar izlesem doyamadığım bir film daha.Amerikan futbolu üniversite ligi takımlarından Marshall Üniversitesi bir uçak kazası sonucu adeta yok olur.Daha sonra göreve gelen teknik adamın oluşturduğu takım ruhu ile kazandığı başarılar.

 

 

 

 

Seabiscuit

 

Yıl:2004

Konu:At yarışı / True Story

Nedir Ne değildir?Amerikan spor tarihine ismini yazdırmış bir at olan Seabiscuit’in şaşalı yarış hayatının hikayesi.Genç yaşta sakatlanmış bir jokey,atın sahibi ve Seabiscuit’in harika hikayesi sizleri bekliyor.Film kalite olarak da çok üst düzeyde olduğunu belirtmem gerek.

 

 

 

 

Invincible

 

Yıl:2006

Konu:Amerikan Futbolu / True Story

Nedir Ne değildir? Film Vince Papale’nin gerçek hayat hikayesinden alınmıştır.Kimdir bu Papale diyecek olursanız? 30 yaşında işsiz bir adamken sadece 3 yılda profesyonel bir Amerikan futbolu oyuncusuna dönüşen bir doğal yetenektir diyebilirim.Filmde Mark Walhberg’ün rolü ile harika uyuşup iyi bir iş çıkardığını söyleyebilirim.

 

 

 

 

Secreteriat

 

Yıl:2011

Konu:At yarışı / True Story

Nedir Ne değildir? Tüm zamanların en iyi yarış atı unvanının karşısına bir isimi yazılacaksa bu isim için ilk düşüneceğiniz ilk isim Secreteriat’tır.YaptığıTripleCrown ve koştuğu süreler ile rekorlar kırıp adeta Amerikalılar için bir halk kahramanı olmuş bu yarış atının hayatını büyük bir merak ve heyecanla izleyeceğinize eminim.

 

 

 

 

The Hurricane

 

Yıl:2000

Konu:Boks / True Story

Nedir Ne değildir? Robin ‘’Hurricane’’ Carter. Nam-ı değer Kasırga. Boks tarihinin en sansasyonel karakterlerinden biri olan Hurricane Carter. Sıradışı hayat hikayesi  ve  dramatik olayları ile bir filmden fazlasını bizlere sunuyor. Denzel abimizin olağanüstü performansını söylemezsek ayıp etmiş oluruz.

 

 

 

 

McFarland

 

Yıl:2015

Konu:Atletizm / True Story

Nedir Ne değildir? Ununu eleğini asmış Kevin Costner’ın canlandırdığı beden eğitimi hocası/atletizm koçu olan Jim White isimli karakterin Amerika’nın genellikle Meksikalı göçmenlerin ağırlıkta olduğu fakir  bölgelerinden birine yerleştikten sonra o okuldaki çocuklar ile giriştiği son derece eğlenceli ve güzel hikayesi. Film izlerken kendinizi atletizm takımının bir parçası gibi hissedeceğinizden eminim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: / /


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Ankara Web Tasarım