05 Ekim 2017

5 Ekim 2017 Günün İddaa Tahminleri

5 Ekim 2017 Günün İddaa Tahminleri

766 AZERBAYCAN – ÇEKYA

2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri C Grubu’nda Azerbaycan ile Çekya karşı karşıya geliyor. Maç öncesi iki takımın da gruptan çıkma şansının olmadığını ve bu maçın tamamen formaliteden ibaret olduğunu hatırlatmakta fayda var. Azerbaycan hiç beklenmeyen bir şekilde grupta 3. sırada bulunuyor. Belki de elemelerde tarihlerindeki en iyi performansı gösterdiler ve futbollarını geliştirmeyi başarıp bir üst seviyeye atladılar diyebiliriz. Prosinecki’nin gelişiyle daha derli toplu bir yapıdalar. Çekya ise son yıllarını epey arayacak. Zira, bu elemelerde o kadar kötü bir performans sergilediler ki onların isim değişikliğiyle beraber sanki ruhlarını da değiştirdiğini de düşündük Formaliteden öteye geçmeyen bu maçta az gol atılacağını düşünüyorum. 2.5 alt ya da Çekya galibiyeti kuponlarda denenebilir.

Yazarın Tahmini: 2.5 alt (1.35)

Alternatif Tahmin: 2 (1.60)

 

767 İNGİLTERE – SLOVENYA

2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri F Grubu’nda lider İngiltere evinde Slovenya’yı ağırlıyor. İngiltere, grubunda lider durumda. 8 maçta topladığı 20 puanla gruptan çıkmayı garantilediler gibi. Kalan 2 maçında 1 puan alması halinde gruptan çıkacaklar. Zaten İngiltere’nin uzun yıllardır elemelerde olan kaybetmeme geleneği hala sürmekte. Elemelerin son 4 maçını da kazanmış bir şekilde geldiklerini hatırlatalım. Slovenya’nın ise İskoçya ve Slovakya ile birlikte gruptan çıkma şansı var. Bu maçta da kontrollü oynayıp en azından İngiltere gibi zor bir deplasmandan bir puan almak isteyeceklerdir. İngiltere de kazanarak gruptan çıkmayı garantilemek isteyecek. Az gollü ve İngiltere’nin kazanacağı bir maç bekliyorum.

Yazarın Tahmini: 1 (1.15)

 

769 KARADAĞ – DANİMARKA

2018 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri E Grubu’nda Karadağ, evinde Danimarka’yı ağırlıyor. İki ekibi de ilgilendiren garip bir bilgi var. Hem Karadağ’ın hem de Danimarka’nın grupta aldığı puan, averajları, attıkları ve yedikleri goller aynı durumda. Grubun ilk ayağında ise Karadağ, deplasmanda 1-0 kazanmayı başarmıştı. Kaybedenin tamam, galip gelenin ise devam diyeceği bir maç izleyeceğiz. Lider Polonya’nın 3’er puan gerisinde 2. ve 3. durumdalar. Satranç gibi geçmesini beklediğim mücadelede iki takım da temkinli oynayacaktır. Az gollü ve bol kafa yoran bir maç izleyeceğimizi düşünüyorum.

Yazarın Tahmini: 2.5 alt (1.55)

 

Uğur Sever

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ