Kramponlupisagor -

Ahmet Ercanlar: Muhabirin gözünden Fenerbahçe

Ahmet Ercanlar: Muhabirin gözünden Fenerbahçe
  • 30.11.2018

Uzun yıllardır Fenerbahçe muhabirliği yapan Hürriyet Gazetesi muhabiri Ahmet Ercanlar ile Kramponlu Pisagor sayfası olarak çok hoş bir sohbet gerçekleştirdik. Uğur Sever ve Emre Artık bu röportajı gerçekleştirdi. Ahmet Ercanlar ile Fenerbahçe’yi, Fenerbahçe’nin başkanı Ali Koç’u, Fenerbahçe gündemini, spor medyasının durumunu ve Galatasaray ile Beşiktaş’ın son durumlarını masaya yatırdık.

Soru: İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunusunuz. Sizi gazeteciliğe iten neydi?

Ahmet Ercanlar: Ben babamı küçük yaşta kaybettim ve bir mesleğim de yoktu açıkçası. Orada ya başaracaktım ya da olmayacaktı. Seçtiğim yerlerden biri de İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi idi. İlk girdiğimde yapabilir miyim, gazetecilik becerebilir miyim diye üzüldüm. Birkaç gün kendime gelemedim. İçine girdikten sonra sevmeye başladım. Zaten 1. Sınıfı bitirir bitirmez çalışmaya başladım ve hızlı bir şekilde medyanın içine girmeyi başardım.

Soru: O zamanlarda spor medyasında iş imkanları ne durumdaydı?

Ahmet Ercanlar: O zamanlar iş imkanları çok daha fazlaydı. Gazetenin bir spor servisinde 60 adam çalışıyordu, şimdi 15-20 adam çalışıyor. İş olanakları çok azaldı. Biz çok şanslıydık, çünkü çok daha az iletişim fakültesi vardı. Çocuklar şu an mezun oluyor, iş bulamıyor. Benim de en çok üzüldüğüm nokta burası.

Soru: Peki spor medyasında çalışacak olan insanların iletişim fakültelerinden mezun olmaları çok mu önemli?

Ahmet Ercanlar: Değil ama mühendislik okumayan bir adam mühendis olamaz ama gazetecilikte böyle değil. Mesela Mehmet Demirkol gazetecilik mezunu değil ama iyi bir gazeteci ve yorumcu. Ben çok beğeniyorum. Başka bölümlerden gelen çok yetenekli insanlar da var. Ama iletişim fakültesi okumak bence tercih edilme nedeni olmalı. Benim önüme iki tane çocuk gelse, iletişim fakültesi okumuş olan çocuğu tercih ederim. Bu açıdan iletişim fakültesini daha önemli görüyorum.

Soru: Sosyal medyanın spor medyası konusundaki gelişimi konusunda ne düşünüyorsunuz?

Ahmet Ercanlar: Bunu ben birkaç yıl önceden görmüş bir insandım. Hatta sosyal medyanın kullanımı konusunda gazetemle sorunlar da yaşadım. Ben sosyal medyanın çok önemli olacağı konusunda ısrar ettim. Gerçekten de şu anda sosyal medya çok güçlü bir durumda. Benim bildiğim kadarıyla bütün sosyal medya mecraları içinde Twitter 9. Sırada. Twitter, çok gerilerde olmasına rağmen, Twitter’ın çok başka bir gücü var.

Uğur Sever: Şöyle bir örnek vereyim hatta, 2 sene önce siz Muhabirinden programı yapıyordunuz ve onu başka yapan hiç kimse yoktu. Şimdi ise her gazetenin sosyal medya kuruluşu bunu yapmaya başladı.

Ahmet Ercanlar: Spor siteleri kimi destekliyorsa o popüler oluyor. Bir yazarı alıyorlar ya da alıntılıyorlar o konuşuluyor. Twitter’ın etkileşimi çok daha kolay. Hiç ulaşamayacağın insanlara orası vasıtasıyla dokunabiliyorsun. Bunu kötüye kullanıp küfür ve hakaret edenler de var. Ama çok düzgün ve sessiz bir çoğunluk da var ama çoluk çocuk da var.

Uğur Sever: Medyanın gazına gelip sosyal medyayı çok kötü kullananlar da var.

Ahmet Ercanlar: Bizde hem medyanın gazına gelen var, hem manipülasyon yapan da var. Türkiye’de insanlar çok fazla sorgulamıyor. Kendilerine ne veriliyorsa hemen saldırıyorlar. Mesela bir tweet atıyorum, bir kişi yanlış anladıysa herkes yanlış anlıyor. Beni küfürler şunlar bunlar etkilemiyor. Ben işimi yaparım, doğru bildiklerimi yaparım ve doğru olduğuna inandıktan sonra dünya umurumda değil. Zaten bu küfürler önemsesem bu işi yapamam. Çünkü ben neyin ne olduğunu biliyorum. Benim gençlere tavsiyem, doğru bildiklerini yapsınlar korkmasınlar. Korkarlarsa sindirirler. Mesela beni FETÖ sindirmeye çalıştı. Ben daha 3 Temmuz sabahı saat 11’de kumpas yazdım mesela. Galatasaraylılar hedef gösterdi, Ultraslan hedef gösterdi, Fenerbahçeliler ve Beşiktaşlılar organize bir şekilde hedef gösterdiler. Fenerbahçe resmi sitesi hakkımda çok sert bir açıklama yaptı. Ne oldu bana? Demek ki ben doğru yolda ilerliyorum. Arkamda ciddi bir inanan kitle var.

Soru: Bazı kurumlar derbiden sonra direkt tarafmış gibi manşetler atıyor. Milyonları hitap etmelerine rağmen nasıl bu kadar rahat olabiliyorlar? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Ahmet Ercanlar: Ben mesela Twitter’dan bir şey yazdığımda “Taraflı konuşuyor” diyorlar. Halbuki o benim kişisel twitter hesabım. Benim gazetem değil orası. Gazeteler, yayına başladıktan sonra kişilere bağımlı olmaktan çıkar ve halk için yapılır. Gazeteler halkın ürünleridir. Bir kurum ya da bir insan için haber yapılmaz. Maalesef Türkiye’de bu yapıldığı için o bahsettiğiniz gazeteleri de kimse almıyor. 7-8 bin satıyor. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş için o dengeleri kursalar daha fazla satarlar. Etki alanları çok düşük. Kendileri okuyup, kendileri gülüp eğleniyorlar. Mesela Hürriyet çok ciddi bir kurumdur. Oturup yalan haber yapamazsın, bunun hesabını sorarlar. Mesela Teodisic haberini verdim gelmedi ama mesela

Soru: O konuya girmişken Teodosic olayı nasıl gelişti?

Ahmet Ercanlar: İstanbul’a geldiğini çok sağlam bir kaynaktan almıştım. Hatta o kaynak bana “Bütün gazetecileri atlatıp, Teodisic’i getirdik” demişti. “Yazabilir miyim” dedim, yaz dedi. Ben yazdıktan sonra beni arayıp CSKA bu haberden sonra vazgeçti dedi. 500 bin dolar para istiyormuş. Ben sonuçta izin alıp sorup o şekilde yapmıştım haberi. Çok sağlam bir kaynaktan almıştım haberi. Yüzde bir milyon emin olduğum için de sonuna kadar savundum. Para istediler, vazgeçtiler sonra da CSKA’da 4-5 yıl kaldı.

Soru: Genel olarak bu sezonki Fenerbahçe’yi nasıl değerlendiriyorsunuz? Fenerbahçe için bu sezonu geçiş sezonu olarak nitelendirebilir miyiz?

Ahmet Ercanlar: Fenerbahçe’yi çok yakında eski günlerinde görürsünüz. Fenerbahçe’nin çok hırslı ve ne istediğini bilen bir başkanı var. Fenerbahçe’nin başarılı olması, Galatasaray ve Beşiktaş’ın da gelişmesini sağlar. Fenerbahçeliler sonuna kadar Ali Koç’a inanmaya devam etmeliler. Ali Koç devrim yapmaya çalışıyor. Eğer başarırsa Türk futbolu çok iyi bir duruma gelecek. Ki başaracaktır da. Fenerbahçe şu an çok kötü görünüyor ama ben çok kötü görmüyorum. Ben uzun vadeli bakınca Fenerbahçe’nin iyi bir noktaya geleceğini görüyorum. Fenerbahçe’nin çok kırılgan bir yapısı var. Bazen hakikaten çok kötü gidiyor ama çok hızlı toparlanan bir camiadır. Bir anda küllerinden doğup bambaşka bir hale bürünür. Benim şu iddiam var: Fenerbahçe, önümüzdeki 5 yılda 3 kez şampiyon olur.

Soru: Aziz Yıldırım varken sponsor bulamamakla eleştiriliyordu. Şimdi ise Ali Koç gelmesine rağmen Koç kendi bünyesindeki şirketlerle Fenerbahçe’ye sponsor oluyor. Keza Fenerbahçe’nin basketbol takımı için de bunu söyleyebilmek mümkün. Bunun sebebi nedir?

Ahmet Ercanlar: Ali Koç’un gelişi biraz şanssız döneme geldi. Ülkede ekonomik bir kriz oldu ve Euro ve Dolar inanılmaz yükseldi. Bu anlaşmalar da Euro ve Dolar üzerinden yapılıyor. Birçok firma da bu işlerden kaçındı. Ama önümüzdeki yıllar için çalışmalar var. Mesela Katarlı bir firma ile görüşler. O firma ile olan organizasyon herhalde önümüzdeki yıl başlayacak. Benim bildiğim 40 milyon Euro’nun üzerinde bir meblağ konuşuluyor. Sadece futbol değil içinde basketbolun da olacağı ciddi bir paket anlaşması olacak. Gelecek sene bu anlaşmanın olacağını tahmin ediyorum.

Soru: Gerek sosyal medyada gerekse de taraftar nezdinde Fenerbahçe’nin kötü gidişinin sorumlusu olarak Damien Comolli de gösteriliyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ahmet Ercanlar: Son günlerde değil, geldiğinden beri eleştiriliyor Comolli. Çok net bir şey söyleyeyim, ben Comolli’nin eleştirildiğini düşünmüyorum ben Ali Koç’un çok ciddi bir şekilde yavaş yavaş yıpratıldığını düşünüyorum. Keza Semih Özsoy da yıpratılmaya çalışılıyor. Asıl hedeflerinin Ali Koç olduğunu düşünüyorum. Kimler Comolli’yi çok eleştiriyor, bunlara bakın. Ben buradan tarihe bir not bırakayım, o oklar yavaş yavaş Ali Koç’a doğru yöneltilecek birileri tarafından. Fenerbahçe taraftarına söylüyorum, uyanık olsunlar, akıllı olsunlar. Her söylenene inanmasınlar. Erzurumspor Başkanı konuştu Frey hakkında gerçek mi doğru mu bilinmiyor ama Fenerbahçe taraftarı çıktı Frey’in ilk maçında Frey’i ıslıkladılar. Fenerbahçe taraftarı herkes hakkında çok çabuk gaza geliyor. O kadar çok tutarsızlıklar oluyor ki. Mücadele eden oyuncu oluyor, tekniği zayıf diyorlar. Tekniği olan oyuncu oluyor, mücadele etmiyor diyorlar. E kardeşim bir şeyi de beğenin. Herkese kulp takıyorlar. Bunu da yapan 1-2 tane spor yazarı yapıyorlar. Onları sosyal medyadan takip edip gazı alıyorlar, o yazarlar da bunları takip ediyor, böyle birbirleriyle paslaşıp duruyorlar.

Soru: Cocu’yu Ali Koç mu getirdi Comolli mi getirdi?

Ahmet Ercanlar: Fenerbahçe başkanlık sistemiyle yönetilen bir kulüptür. Son kararı her zaman başkan verir. Geleneksel olarak böyledir. Orada birkaç tane aday vardı. Cocu da bunlardan biriydi. Olmadı ama yani uymadı.

Soru: Sizce Comolli başarılı mı?

Ahmet Ercanlar: Ben Comolli’nin başarılı ya da başarısız olduğunu 2 yıl sonra değerlendiririm. Comolli bir yapı inşa etmeye geldi. Günü kurtarmaya gelmedi. 2 sene sonra geriye dönüp 2 yılda neler yapmış, scouting ekibi kurmuş mu, altyapı ne durumda, bir sistem geliştirmiş mi bunlara bakarım. Comolli’nin 2 yıllık notu iyiyse başarılı derim. Ben 3 ayda Comolli’ye başarılı ya da başarısız diyemem. Saha içi sonuçlarına bakmam.

Soru: Fenerbahçe’de altyapı ile ilgili bir çalışma var mı?

Ahmet Ercanlar: Altyapıda hocalar değişti, sistem değişti. Futbolcularla çok daha fazla ilgileniyorlar. Orada çok daha farklı bir sistem var. Oyuncu seçimleri de değişti. Mahsun, geçen sene A2’de 1-2 maça çıkmış. Neden? A Takım’a layık görülen bir oyuncu nasıl geçen seneyi boş geçirmiş? Ben bunu anlamıyorum, bir sistem yanlışı olduğu belli. Şu anda olumlu gelişmeler var. Çok güzel şeyler duydum oradaki sistemle ilgili.

Soru: Cocu’dan önceki iki tercih hangisiydi?

Ahmet Ercanlar: Conte ve Fonseca’ya gittiler. Asıl tercihler bunlardı. Sonrasında Cocu’ya gidildi.

Soru: Biliyorsunuz ki bir tweet atıldı ve Cocu görevinden ayrıldı. Sonrasında taraftar sosyal medyada adeta birlik oldu ve Ersun Yanal ismini öne attı. Bu süreçte Ersun Yanal ile hiç görüşüldü mü? Çünkü Metin Şen’in Ersun Yanal’ı istediği ama Fenerbahçe Başkanı’nın bunu istemediği iddia edildi.

Ahmet Ercanlar: Yok olmadı. Fenerbahçe başkanlık sistemiyle yönetilir. Fenerbahçe’de başkan vardır. Diğerleri görüşlerini söyler ama başkan son kararı verir. Demokratik bir adamdır ama doğru bildiğini yapar. Ersun Yanal’ı istemedi, isteseydi getirirdi. Takımın teknik direktörü yoktu. Ersun Yanal boştaydı. Bir telefonla getirirdi. İstemedi. Bunun üzerinde neden bu kadar duruldu anlamıyorum. Bir bildiği var adamın demek ki. Bir şeylerden rahatsız olmuştur belki. Burada sürekli son dakika haberleri çıktı Ersun Yanal gelecek diye. Ya da yöneticilerden 2 tanesi istiyor falan diye. Hepsi yalan bence. Fenerbahçe’de Ali Koç ne derse o olur. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’tur.

Soru: Kulübe yakın biri olarak yıllardır bu mecranın içindesiniz. Aziz Yıldırım dönemindeki Fenerbahçe ile Ali Koç dönemindeki Fenerbahçe’yi karşılaştırdığınızda ortaya ne gibi durumlar çıkıyor?

Ahmet Ercanlar: Aziz Yıldırım çok ani karar verip, kararları çabuk değişebiliyordu. Bazen yanılıyordu bu kararlarında. Kulüp bu hatalardan dolayı sıkıntılar yaşadı. Mesela 2 yıl tribünler kapatıldı Fenerbahçe’de. Bu inanılmaz bir hata. Tribünü nasıl kapatırsınız siz? Aklım hayalim almıyor. Oraya gelenler protesto ediyormuş. Ne alakası var? Sen bir tribün kapatamazsın. Bu demokrasiye uymaz. O taraftar grubu hatalar da yapmış olabilir ama bu hakka adalete uymaz. 2 bin kişi hata yaptı diyelim, oradaki diğer 10 bin kişinin ne suçu var? Çok fevri kararlar aldığını düşünüyorum. Ama 20 senenin geneline baktığımızda Aziz Yıldırım Fenerbahçe’ye faydası olmuş bir başkandır. Son 5 yılda başarısız olmuş bir başkandır. 15 yılı çok başarılı, son 5 yılı çok başarısız geçmiş bir başkandır. Ama Fenerbahçeliler, Aziz Yıldırım’a saygı duymalı. Görev süresini tamamladı ve gitti. Hakaretlere falan hiç gerek yok. Saygı duysunlar. Süleyman Seba da küfredilerek gönderildi, sonra taraftarın efsanesi oldu. İnsanları bu şekilde hakaret ederek anmasınlar, eleştirsinler. Aziz Yıldırım son 5 yılda çok kötü yönetti mesela. Kulübü finansal olarak çok kötü bir hale getirdi. Şu an kulübün 3 milyardan fazla borcu varsa bunun nedeni Aziz Yıldırım’ın son birkaç yılda yapmış olduğu yanlış politikalar.

Soru: TFF ile Galatasaray arasındaki ilişkiyi nasıl yorumluyorsunuz?

Ahmet Ercanlar: Sistemin şımarık çocukları var. Sistemin şımarık çocukları kollanmaya alıştıkları için o sistem kendi aleyhlerine çalıştığı zaman o sisteme çomak sokmaya çalışıyorlar. Maalesef Türkiye’de kim daha çok kollanacak kavgası yapıyorlar. Fenerbahçe 3 Temmuz’dan sonra Fenerbahçe’nin başına gelenler inanılmaz. Otobüsü kurşunlandı mesela. Aziz Yıldırım 1600 gün ceza almış. Başkanlığının 5 yılı ceza ile geçmiş. Fenerbahçe ortalama 3-4 milyon TL federasyona ceza ödemiş. Geçen sene Galatasaray-Fenerbahçe maçında Fenerbahçe’nin 3 penaltısı verilmedi. Alanyaspor-Galatasaray maçında Alanyaspor’un penaltısı verilmedi. Şampiyonu hakemler belirledi. Bunlar son derece sessizlerdi. Kimsenin sesi çıkmıyordu. Federasyon harikaydı, her şey güzeldi. Ne oldu şimdi? Aynı federasyon aynı hakemler değil mi? Ne değişti? Ben kollanmak istiyorum diyorlar. Ben de diyorum ki, adalet olsun kardeşim. Kimse adil olmak istemiyor, adalet kimsenin işine gelmiyor. Ali Koç da son derece akılcı açıklamalar yaptı. Son derece zekice düşünülmüş açıklamalar yaptılar. Bu da Fenerbahçe’nin bir değişim içinde olduğunu gösteriyor. Demek ki Ali Koç bazı şeyleri düzeltmeye başladı.

Soru: Galatasaray-Fenerbahçe derbisinde yaşanan olaylar malum. Sizin bu olaylar hakkındaki yorumunuz nedir? Sizce TFF, Galatasaray’a ve Fatih Terim’e ağır cezalar mı verdi yoksa olması gereken cezalar bunlar mıydı?

Ahmet Ercanlar: Cezaları normal bulmuyorum. Beklenenden az buluyorum. Her şeyi alt limitten vermişler. Senin oyuncunun yargılandığı durum 5-10 maç ile cezalandırılıyor, Rodrigues 3 maç ceza almış ya da diğer oyuncular 5 maç ceza almış. Sana kötü niyeti olsa 10 maç verir geçer. Senin oyuncun Fenerbahçeli oyuncuları korumuş mu, yumruk atmış mı? Belhanda kırmızı kart görmesi gerekirsen sarı kart görmüş mü? Sen nasıl gidip de “Ya federasyon benim aleyhime çalışıyor” diyebilirsin ki? Tam tersi seni kollamış. Bunlar kendilerine avantaj sağlamak adına yapılmış şeyler gibi geliyor bana. Taraftara “Bunlar başarısız değil. Terim ve yönetim başarılı. Bir tek hakemler kötü” şeklinde düşündürmek istiyorlar. Galatasaray top mu oynuyor?

Soru: Aynı maçtan Jailson ve Soldado’nun cezaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ahmet Ercanlar: Jailson’un cezası son derece normal. 5-10 maç arası cezayla yargılandı, 8 maç ceza aldı. Soldado’nun cezası ise Belhanda ile düşünüldüğünde adaletsiz bir ceza. Belhanda aynı hareketi hatta fazlasını yaptı sarı kartla kurtuldu, Soldado 6 maç ceza aldı. Hani her şey Galatasaray’ın aleyhindeydi? Burada Fenerbahçe’nin aleyhine karar verilmiş.

Soru: Volkan Demirel kadro dışı kaldı ve şimdi de MLS’e gidecek haberleri var. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Ahmet Ercanlar: Ben Volkan’ı son Fenerbahçeli olarak görüyorum. Aziz Yıldırım, Terreneao’yu getirdiği zaman Fenerbahçe kültürünü devam ettirebilecek 8 tane oyuncuyu birden gönderdi. Geriye bir tek Volkan Demirel kaldı. Yeni gelen nesle Fenerbahçe’yi anlatabilecek, Fenerbahçeli oyunculara nasıl giyinmesi gerektiğini, nasıl kızlarla gezmeleri gerektiğini, nasıl arabalara bineceklerini anlatan tek adam Volkan Demirel kalmıştı. Şimdi o da kadro dışı kaldı. Bu konuda Fenerbahçe yönetimini eleştirebilirim. Volkan’a biraz daha iltimas tanıyabilirlerdi. Taraftarın çok sevdiği bir adamdı. Volkan’ın Fenerbahçe’de bırakmasını çok isterim. MLS olayı uzun zamandır konuşuluyor. Volkan’ın çocukları için ABD’ye gitmek istediğini biliyorum. Orada bazı görüşmeler yapıldığını da biliyorum. Volkan ile değil ama ABD’de yaşayan bazı isimlerle de görüşmeler yapıldı. Benim bildiğim kadarıyla volkan öyle bir hayale sahip. Ama şimdi mi olur bilinmez.

Soru: Bu sezon Beşiktaş’ın kötü gidişinin sebebi sizce nedir?

Ahmet Ercanlar: Beşiktaş yeni bir stat yaptı ve yeni bir taraftar profili oluşturdu. Sosyal medyada kulüp eliyle organizasyon yaptılar. Bunların en son kendilerine döneceği çok belliydi. O başarı gelmedikten sonra bunların olması bekleniyordu. Her şey saha sonuçlarıyla ilgili. Çarşı grubu, Başkan Fikret Orman’ı çok sevmiyordu oldum olası. Onlar da Beşiktaş’ın başarısı için susuyordu ama onlar da konuşmaya başladı.

Soru: Fenerbahçe’de Cocu görevdeyken yardımcılarının Cocu’ya neler yaptığı malumunuz. Bu olayı Aykut Kocaman ile bağdaşlaştıran birçok Fenerbahçe taraftarı var. Aykut Kocaman, Konyaspor’a giderken yanına bu 3 antrenörü de aldı. Sizin genel anlamda bu konu hakkındaki yorumunuz nedir?

Ahmet Ercanlar: Ben antrenörlerin yaptıklarını yanlış buluyorum. Onlar Aykut Kocaman’ın ekibi olarak orada kaldılar. Yardım etmek için, destek olmak için kaldılar. Ama bazı laubali işler yaptıkları kesin. Bunları hiç yakıştıramadım kendilerine. Aykut Kocaman’ın bunlara sahip çıkmasını ben son derece normal buluyorum. Onlara sahip çıkması gerektiği onlara inandığını gösteriyor. Bu da eleştirilebilir ama ben bunu insani bir davranış olarak görüyorum.

Soru: Fizyoterapist, kondisyoner ve kaleci antrenörü gitti. Yardımcı antrenör hoca oldu. Yeni antrenör alınacak mı?

Ahmet Ercanlar: Şu anda gerek yok. Zaten hepsi var. Kaleci antrenörü hamlesi yapabilirler. Yeni gelecek teknik adam zaten kendi ekibiyle gelir. Öyle bir planlama olacağını düşünmüyorum.

Soru: Fenerbahçe, sene sonu Conte gibi garanti bir isme mi gider yoksa Cocu gibi farklı potansiyelli isimlere mi gider?

Ahmet Ercanlar: Conte gibi bir fırsat varsa kimse reddetmez. Ama ben bu sefer potansiyelli bir isme gideceklerini düşünmüyorum.

Soru: Fenerbahçe yabancı hoca üzerinde mi duruyor?

Ahmet Ercanlar: Bana sorarlarsa ben yerli hoca diyorum. Ersun Yanal da olabilir, Abdullah Avcı da olabilir ama Aykut Kocaman olmaz. Aykut Kocaman, bu dakikadan sonra Fenerbahçe’de çok zor. Yerli bir teknik adam tercih etmelerini isterim. Türkiye’de yabancı bir teknik adamın başarılı olması çok zor. Conte bile gelse ismiyle götürebilir belki. Onun da işi çok zor. Değişik ve zor bir lig.

Soru: Erwin Koeman ile sezon sonuna kadar mı devre arasına kadar mı devam edilecek?

Ahmet Ercanlar: Ben normalde planın sezon sonuna kadar, ama üst üste 2 mağlubiyet alınması durumunda devre arasına kadar devam edeceğini düşünüyorum. Çünkü kulüp Koeman’ı teknik direktör olarak getirdik diye bir resmi açıklama yapmadı. Gidebildiği yere kadar gidecek.

Soru: Abdullah Avcı’nın Fenerbahçe gelme durumu var mı?

Ahmet Ercanlar: Abdullah Avcı’nın ismi geçiyor, olabilir ihtimali var. Ben Abdullah Avcı’nın da Fenerbahçe’yi çok isteyeceğini düşünüyorum.

 

YASAL UYARI: Bu röportaj kramponlupisagor.com kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Etiketler: / / / / /


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Ankara Web Tasarım